Kiedy samo mleko to za mało czyli cała prawda o rozszerzaniu diety dziecka

Kiedy samo mleko to za mało czyli cała prawda o rozszerzaniu diety dziecka.

Podstawę diety niemowlaka stanowi mleko – Mamy lub modyfikowane. Przychodzi jednak taki moment w życiu naszych Maluchów, że ono samo nie wystarcza, nie jest już w stanie dostarczyć naszym Szkrabom wszystkich niezbędnych składników. Czas więc wprowadzić posiłki uzupełniające i stanąć przed wyzwaniem, którym jest rozszerzanie diety.

Zapewne zadajesz sobie miliony pytań. Kiedy zacząć ten etap? Co podać dziecku do jedzenia? Co zrobić, by chciało spróbować przygotowane przez Ciebie potrawy?

A zastanawiałaś się kiedyś jak Twoje dziecko powinno siedzieć, by ułatwić jemu proces rozszerzania diety? Czy to, jak siedzi jest istotne?

Oczywiście, że jest i to niezwykle! Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć krzesełko, które wspierać Was będzie w tej nowej przygodzie.

Wskazówka nr 1 Prosto znaczy dobrze. Zwróć uwagę, by plecki dziecka były proste.

Dlatego niezwykle ważna jest gotowość motoryczna Twojego dziecka do rozpoczęcia procesu rozszerzania diety. Jeśli masz wątpliwości czy samodzielnie utrzyma taką pozycję, zapewnij Maluchowi odpowiednie podparcie – maksymalnie wyprostuj oparcie krzesełka, tak, by utworzyć kąt prosty pomiędzy oparciem a siedziskiem.

Co dzieje się w ciele Dziecka gdy ta pozycja nie zostanie zachowana?

Brak odpowiedniego podparcia spowoduje, że pupa Twojego Malucha będzie zsuwać się z siedziska, a co za tym idzie dochodzi do ucisków na dolny zwieracz przełyku. Może być to przyczyną ulewania, wymiotów, a w skrajnych przypadkach zapalenia przełyku. Ten odczuwalny dyskomfort zniechęci Twoje Dziecko do kontynuowania tego ważnego etapu jakim jest rozszerzanie diety.

Wskazówka nr 2. Zapewnij Maluchowi równowagę!

Dziecko na początku etapu rozszerzania diety dopiero uczy się zachowywać równowagę. Znajdź krzesełko, które będzie go w tym wspomagać. Wykorzystaj boczne wsparcie, które zapewniają stabilność. Krzesełka do karmienia marki MoMi wyposażone są w odpowiednie „boczne poduszki”, które na pewno się Wam przydadzą, unikniesz dzięki temu podkładania pieluch, poduszek czy innych prowizorycznych akcesoriów, które będą się zsuwać.

Wskazówka nr 3. Zwróć uwagę na wygodę Malucha!

Wyobraź sobie, że siedzisz na stołku barowym, a Twoje nogi wiszą w powietrzu, nie mają żadnego oparcia. Wygodnie? Na dłużej raczej nie, prawda? Taka pozycja nie zachęca nawet dorosłego do spożywania posiłków, a co dopiero małe dziecko! Zapewnij niemowlakowi wygodę w trakcie jedzenia kupując dla niego krzesełko z podnóżkiem. Pomoże on utrzymać odpowiednią postawę.

Nie miałaś pojęcia, że te elementy tak bardzo determinują powodzenie etapu rozszerzania diety? Kluczowym pytaniem jest teraz: Gdzie znajdę krzesełko, które spełni te wymogi?

Spokojnie, na szczęście, nie musisz długo szukać. Dla MoMi bezpieczeństwo i wygoda Twojego Malucha są priorytetem i właśnie dlatego krzesełka do karmienia MoMi zaprojektowane zostały tak, byś mogła zapewnić Twojemu dziecku pełen komfort w trakcie rozszerzania diety. Krzesełka MoMi umożliwiają pełne dopasowanie do potrzeb Malucha, zapewniają prawidłową postawę, dają wsparcie boczne i na nóżki. Krzesełka zostały docenione przez dietetyczkę Agatę Fierek – Dziurlę z profilu Gruszka czy Pietruszka, która MoMi LUXURIA wskazała jako doskonałego kompana etapu rozszerzania diety.

Wiesz już, że krzesełka do karmienia MoMi to dobry wybór dla Twojego dziecka, ale nie tylko! Uwierz mi, Ty też będziesz zadowolona! MoMi daje Tobie:

Zdejmowaną tackę, dzięki czemu po posiłku będziesz mogła ją wygodnie umyć, a uwierz mi po pierwszych próbach samodzielnego jedzenia będzie co sprzątać ?

– Podwójną tackę, którą możesz myć w zmywarce. Ułatwienie, wygoda i oszczędność czasu.

– Regulowaną wysokość siedziska, co umożliwi Ci dopasowanie krzesełka do każdej wysokości stołu. To niezwykle istotne, gdy dziecko będzie chciało jeść posiłki „jak dorośli” przy „dorosłym stole”

– Niepowtarzalny design, dzięki któremu krzesełko do karmienia będzie nie tylko przydatnym sprzętem, ale i takim, które wkomponuje się w przestrzeń Waszego mieszkania.

No i to, co najważniejsze! Pewność, że zapewniasz dziecku zdrową postawę i pełen komfort w trakcie niezwykle ważnego etapu rozszerzania diety.

Więcej o krzesełkach do karmienia MoMi znajdziesz tutaj: https://momi.pl/products/chairs

To co, zabieramy się za rozszerzanie diety? Dacie radę! To naprawdę fajna kulinarna podróż.

*Artykuł został napisany we współpracy z dietetyczką, specjalistką od karmienia niemowląt Agaty Fierek – Dziurli z profilu Gruszka czy Pietruszka

https://www.youtube.com/watch?v=H9XQPH7KzCY

Zobacz, jakie cenne wskazówki przygotowała dla Ciebie Agata: https://www.facebook.com/momisimplytogether/

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na ich zapis lub przechowywanie. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystania plików Cookies.