Jakie pytania zadać sprzedawcy kupując pierwszą spacerówkę?

Zamiana głębokiego wózka na spacerówkę to ważne wydarzenie w Waszym życiu, prawda?

Zanim się na to zdecydujesz, zadajesz sobie mnóstwo pytań i zastanawiasz się, jaki wózek najlepiej wybrać dla dziecka. Na co zwrócić uwagę? Podpowiem, Ci.

1. Czy to już ten czas? Czyli kiedy mogę zacząć używać wózka spacerowego?

Zmiana wózka głębokiego na spacerówkę jest kwestią indywidualną i zależy od tempa rozwoju Malucha. Sama najlepiej znasz swoje Maleństwo i na pewno idealnie dopasujesz moment. Ogólnie przyjęło się, że dziecko może zacząć jeździć w spacerówce, gdy samodzielnie siedzi. Przeważnie odbywa się to między 6 a 7 miesiącem życia. Często jednak powodem jest też to, że dziecko niecierpliwi się już w gondoli i płacze, jest ciekawe co dzieje się dookoła i chce obserwować świat – wtedy warto przesiąść się na spacerówkę!

2. Podjęłam decyzję, że to już ten czas. Jakie pytania zadać sprzedawcy kupując pierwszą spacerówkę?

Czy oparcie ma możliwość regulacji? To ważne. Zapewni Twojemu dziecku wygodę i pozwoli na krótką drzemkę podczas spaceru. Zadbaj o to, by Twój Maluch nawet na spacerze poczuł się jak we własnym łóżeczku.

Jak zbudowane jest oparcie? Pamiętaj, że powinno dbać o kręgosłup Twojego Malucha, być dobrze usztywnione. Zwróciłam na to szczególną uwagę projektując spacerówki. Wygoda i ergonomia to znaki rozpoznawcze MoMi!

Jakie ma pasy bezpieczeństwa? To niezwykle istotne! Powinnaś pamiętać o ich zapinaniu przy każdym wychodzeniu na spacer. Bezpieczeństwo Twojego dziecka to priorytet MoMi, dlatego wszystkie nasze wózki posiadają 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

Czy łatwo się składa? Uwierz mi – to dla Twojego komfortu. Spacerując z dzieckiem załatwiasz miliony spraw na mieście. W jednej ręce trzymasz zakupy, w drugiej wózek, a co gdy będziesz chciała go włożyć do bagażnika lub przenieść po schodach? Postaw na wózek, który składa się błyskawicznie i można to zrobić jedną ręką. Jest też coś, co ułatwi Ci życie, co jest absolutnie genialne – rączkę do prowadzenia złożonego wózka! Lub pas do noszenia na ramieniu! Super sprawa!

3. Co wpływa na komfort dziecka w wózku?

Kupując spacerówkę zwróć uwagę na to, by dawała Ci najwięcej możliwości dopasowania do potrzeb Twojego dziecka. Dzięki możliwości regulowania podnóżka i oparcia Twój maluch zyska pełen komfort jazdy. To szczególnie ważne gdy Twoja Pociecha zmęczy się już spacerem i będzie chciała uciąć sobie małą drzemkę.

Przydatna okaże się również duża budka, która zapewni doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zagwarantuje też spokój i ciszę, gdy Maluch będzie miał ochotę na sen.

4. Co wpływa na wygodę użytkowania?

Wózek powinien być tak skonstruowany, żeby spacer był przyjemnością także dla Mamy. Projektując wózki MoMi, zwróciłam uwagę na to, by były one komfortowe w prowadzeniu i dały możliwość skupienia się na dziecku i pięknych widokach okolicy. Ważna jest lekkość prowadzenia, zapewnią to zwinne, amortyzowane i nieprzebijalne koła.

Duży kosz na zakupy umili maraton po sklepach – masz wolne ręce od siatek, a wszystko to, co kupiłaś zmieści się pod wózkiem.

Spacerówka swoją praktycznością powinna zaskoczyć Cię również po jej złożeniu. Najwygodniejsza dla Ciebie będzie ta, która jest mała, kompaktowa, ma funkcję stania w pionie i posiada rączkę do prowadzenia lub pas do noszenia.

Udało Ci się znaleźć odpowiedź na pytanie: jaka powinna być idealna spacerówka? Moim zdaniem bezpieczna dla dziecka, wygodna dla Mamy i do tego piękna! Zgadzasz się ze mną?

Jeśli tak, to zobacz co dla Ciebie przygotowałam, na pewno znajdziesz coś dla Was: https://momi.pl/12-wozki

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na ich zapis lub przechowywanie. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystania plików Cookies.