O czym pamiętać wybierając bujaczek dla niemowlaka?

Bujaczki dla niemowląt nie są pierwszoplanowym elementem wyprawki. Coraz częściej Rodzice decydują się na to rozwiązanie. Bujaczki ułatwiają opiekę nad dzieckiem i pozwalają mu poznawać świat z innej perspektywy. Jeśli chcesz wybrać bujaczek dla swojego Malucha, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Co jest najważniejsze w wyborze bujaczka?

Dzieci kochają bujaczki — przynajmniej do pewnego wieku. Miękkie posłanie sprawia, że dziecku jest wygodnie i komfortowo.

Bujaczki mogą posiadać płozy, lub stać na specjalnej podstawie, która pozwala poruszać konstrukcją. Ponadto niektóre elektryczne modele posiadają timer, który wyłącza funkcję bujania po określonym czasie.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria bujaczka np. trójwymiarową poszewkę. Dzięki niej Twoja Pociecha będzie mogła korzystać z dodatkowych doznań sensorycznych. Często taką poszewkę można dodatkowo zdjąć i wyprać,  jak w bujaczku MoMi LUMIWOOD.

Przy wyborze bujaczka dla dziecka warto też zwrócić uwagę na:

  • Pasy bezpieczeństwa — dzieci już w wieku około 4 miesięcy zaczynają przewracać się na bok. Ważne jest to, by wybrać bezpieczne bujaczki z trzy- lub pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa.
  • Certyfikaty — warto sprawdzić, czy bujaczek posiada odpowiednią normę, która określa wymagania bezpieczeństwa i odpowiednie metody ich badania dla leżaczków niemowlęcych. Normy te określają, czy produkt spełnia europejskie standardy.
  • Możliwość zdjęcia obicia i wyprania go — leżaczki się brudzą. Warto sprawdzić, czy interesujący Cię model posiada zdejmowaną tapicerkę. Takie rozwiązanie znaleźć można między innymi w bujaczku MoMi LUIS.
  • Czas, jaki bujaczek posłuży dziecku — niektóre modele posiadają specjalne wkładki, dzięki którym już malutkie dzieci są bezpieczne w leżaczku, a gdy podrosną, będą nadal mogły go używać.
  • Możliwość blokady bujania — nie zawsze chcemy, by dziecko się bujało. Warto sprawdzić, czy bujaczek ma funkcję blokady bujania.
  • Dodatkowe funkcje — jeśli mamy do wyboru kilka modeli, które spełniają nasze oczekiwania, warto sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje posiadają. Może to być, chociażby, możliwość zrobienia z bujaczka krzesełko do karmienia, lub obecność pałąka z zabawkami. 

Modne w ostatnich latach stały się bujaczki elektryczne. Posiadają one kilka możliwości bujania lub grają dziecięce melodie. Niektóre bujaczki mają łącze bluetooth pozwalające włączać melodię z telefonów. Taką opcję posiadają bujaczki MoMi LAMI.

Podsumowanie

Bujaczek dla niemowlaka to bardzo przydatne narzędzie, które może pomóc Ci mamo w uspokojeniu Dziecka i zapewnieniu mu komfortu. Wybierając bujaczek, pamiętaj o kilku ważnych kwestiach, takich jak bezpieczeństwo, wygoda i funkcjonalność. Dobry bujaczek powinien być wykonany z materiałów bezpiecznych dla dziecka, mieć stabilną konstrukcję i być łatwy w czyszczeniu. Warto zwrócić uwagę na to, czy oferuje on dodatkowe funkcje i regulacje, które pomogą dopasować go do indywidualnych potrzeb Dziecka.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na ich zapis lub przechowywanie. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystania plików Cookies.