Jaką matę edukacyjną wybrać dla dziecka?

Poszukujesz idealnej maty edukacyjnej dla swojej Pociechy, ale nie wiesz, od czego zacząć i czujesz się przytłoczona ilością dostępnych modeli? Nie możesz się zdecydować, a do tego boisz się, że wybrana przez Ciebie mata edukacyjna dla dziecka nie wzbudzi jego zainteresowania? Specjalnie na takie sytuacje stworzyliśmy uniwersalny przewodnik, który przeprowadzi Cię przez gąszcz możliwości dostępnych na rynku mat dla niemowląt i dzieci. 

Mata edukacyjną dla dziecka wspomaga jego rozwój 

Głównym zadaniem maty edukacyjnej jest wspomaganie rozwoju i pobudzanie zmysłów. Maty wspomagają koordynację wzrokową, rozwój motoryki małej i dużej dziecka. Każdy rodzic wie, że dzieci mają niespożytą energię i potrzebują ciągłego zajęcia, a nam dorosłym ciężko za nimi nadążyć. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów dla dzieci, wspomagających codzienne zabawy. Wśród nich są różnego typu maty edukacyjne dla niemowląt oraz starszych dzieci. Jest to świetny sposób na zdobycie dla siebie chwili wytchnienia oraz dodatkowego wsparcia rozwoju dziecka. 

Akcesoria dla dziecka - bezpieczne maty edukacyjne i maty piankowe

Maty edukacyjne i maty puzzle to świetne rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i dla Rodziców. Jednak żeby cieszyć się zabawą, musi być ona bezpieczna. Pamiętaj, że dziecko będzie poznawać otoczenie dotykając i wkładając wszystko do buzi. Sprawdź, czy mata edukacyjna nie zawiera małych elementów, które mogłoby odczepić i połknąć. 

Mata edukacyjna dla dziecka - kolory i dźwięki w akcesoriach dla dzieci

Jeśli chcesz uszczęśliwić swojego niemowlaka, wybierz matę edukacyjną. Rozejrzyj się po pokoju dziecka, jeśli ma już dużo kontrastowych akcesoriów dla dzieci, postaw na stonowane kolory – pomoże to dziecku wyciszyć się i sprawi, że nie będzie przebodźcowane. Natomiast jeśli cały pokój dziecka jest w pastelowych kolorach, wybierz matę edukacyjną kontrastową – Maluch na długo skupi na niej uwagę, a Rrodzicom pozwoli to odetchnąć.

Kolejnym ważnym aspektem są zabawki, jakie zawiera mata edukacyjna. Wiele akcesoriów dla dzieci wydaje różnego rodzaju dźwięki, ponieważ zwracają one uwagę dziecka. Zauważ jednak, że niemowlak jest zafascynowany całym otaczającym go światem, wszystko dla niego jest nowe. W równym stopniu zainteresuje go grzechotka co melodyjka. Dzieci lubią też zabawki, które szeleszczą przy dotykaniu. Zwróć również uwagę na materiały  z jakich wykonana jest mata edukacyjna oraz zabawki z zestawu – różnorodne faktury wspomagają rozwój dziecka.

Praktyczność - wielofunkcyjne maty puzzle i maty edukacyjne.

Jestem pewna, że doskonale znasz sytuację, gdy dziecko “wyrosło” już z jakiejś zabawki, niewiele się nią bawiąc. Uważam, że akcesoria dla dzieci powinny być przede wszystkim praktyczne, żeby mogły służyć nam i dzieciom jak najdłużej. Będąc Mamą, znam Twoje potrzeby i wychodzę im naprzeciw. Oferuje maty edukacyjne i maty piankowe, które można modyfikować adekwatnie do aktualnych potrzeb Twojego dziecka. 

Niemowlaczka możesz położyć na rozłożonej na płasko macie edukacyjnej – podwieszone zabawki zapewnią dziecku odpowiednią rozrywkę i optymalny rozwój. Wszystkie maty MoMi edukacyjne posiadają funkcję kojca, przydatną, gdy dziecko staje się bardziej ruchliwe. 

Kolorowe wzory na podniesionych brzegach są bardzo interesujące dla niemowląt i są niewątpliwie dodatkowym atutem maty. Natomiast gdy dziecko nauczy się siedzieć, wsyp do utworzonego w ten sposób kojca piłeczki. Suchy basen to zawsze świetna zabawa dla dzieci.Z kolei maty puzzle są świetnym rozwiązaniem dla dzieci w każdym wieku. Dzieci uwielbiają się na nich bawić, są miękkie i bezpieczne. Niemowlak może ćwiczyć na nich siadanie, raczkowanie, a nawet chodzenie – ewentualny upadek zostanie zamortyzowany przez matę piankową. Mata puzzle jest także idealna dla starszych dzieci. Pozwoli na przykład wyznaczyć przestrzeń do zabawy – pozostałe akcesoria dla dzieci nie będą leżały rozrzucone po całym pokoju. Z maty piankowej możesz także utworzyć suchy basen lub kojec.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na ich zapis lub przechowywanie. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystania plików Cookies.