Kreatywne zabawy

Długie, jesienne wieczory to test kreatywności dla nas – Rodziców! Kiedy za oknem szaro i plucha coraz więcej czasu spędzamy z naszymi Pociechami w domu. Jak sprawić, by wspólne popołudnia były pełne wrażeń i niezapomnianej zabawy?

Wspólnie z Magdą z profilu Po prostu Mama –  Kreatywna Mama https://www.instagram.com/poprostumama95/ przedstawiamy Wam świetne pomysły na twórcze zabawy z dzieckiem, dzięki którym nie tylko świetnie będziecie się bawić, ale też rozwijać zmysły Twojej Pociechy!  To co? Zabawa – czas start!

Plastyczna masa, z której ulepisz cuda!

Dzieci uwielbiają zabawy plasteliną, ciastoliną czy popularnym „glutkiem”. Co powiesz na masę, która nie brudzi, nie klei się do rąk, a wciąż daje możliwość tworzenia niezwykłych obiektów?
Mam dla Ciebie przepis na masę idealną do kreatywnych zabaw!

Potrzebne produkty:
– 1 szklanka mąki ziemniaczanej
– 1/2 szklanki płynu do naczyń
– opcjonalnie barwnik

Masa przygotowana z powyższych składników ma niesamowite zdolności rozciągania się i może być z powodzeniem wykorzystywana do różnego rodzaju zabaw kreatywnych!
Dzięki takiej aktywności Twoje dziecko ćwiczy motorykę małą i pobudza swoją wyobraźnię.

Hamak homemade

Kto z nas nie lubi wylegiwać się w hamaku? A w takim zrobionym własnoręcznie to przyjemność jest podwójna. Jak go przygotować? To dziecinnie proste!

Weź koc, przełóż go przez stół tak, by końce były związane na górze, a reszta zwisała poniżej blatu. Gotowe! Łatwe, prawda?

Dzieci uwielbiają spędzać czas w tak przygotowanym miejscu – kołysać się, odpoczywać. Dodatkowo traktują je, jako skrytkę na skarby. Za każdym razem wchodząc i schodząc z hamaka Twój Maluch doskonali motorykę dużą, a także doskonale ćwiczy zmysł równowagi.

Kiedy Twój Maluch buja się w hamaku, Ty masz chwilę dla siebie – bezcenne, prawda?

Na koniec mam dla Ciebie pociąg kreatywności! Co to takiego? To prosta i bardzo fajna zabawa, która przypadnie do gustu zarówno mniejszym, jak i starszym dzieciom.

Przygotuj:

– Gąbki do naczyń
– Karton / tekturę
– Klej na gorąco
– Kolorowe pisaki
– Guziki lub inne kolorowe i płaskie elementy
– Nóż

Jak stworzyć tajemniczy pociąg pełen skarbów?

Weź gąbki i ponacinaj je nożem. W nacięcia włóż guziki lub inne małe akcesoria. Przyklej gąbki do kartonu tak, by stworzyły one kolejne wagony pociągu. Następnie kolorowymi pisakami dorysuj koła i pozostałe części Twojego autorskiego pociągu.

Opcjonalnie do naszego pociągu możemy dołączyć także pojemnik na skarby. Przygotujesz go np. z pojemnika po lodach czy innych przekąskach, wycinając w wieczku dziurkę, podobna do tej, która jest w skarbonce.

Tak przygotowany pociąg kreatywności zapewni nie tylko moc atrakcji, ale również pozytywnie wpłynie na rozwój Twojego dziecka.

Taka zabawa poprawi motorykę małą, a także doskonali chwyt pęsetowy Malucha. Pozytywnie wpłynie na umiejętności różnicowania kolorów, zaspokoi dziecięca potrzebę odkrywania. Twojemu Maluchowi brakuje nieco cierpliwości? Ta aktywność znakomicie ćwiczy koncentrację i uczy cierpliwości.

Ze wskazówkami MoMi jesienne wieczory na pewno nie będą nudne! To co? Od której zabawy zaczynamy ?

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na ich zapis lub przechowywanie. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystania plików Cookies.