Pokój dla dziecka – inspiracje i praktyczne porady!

Oczekiwanie przyjścia dziecka na świat to bardzo radosny i emocjonujący moment w życiu przyszłych Rodziców. Nie możesz się już doczekać, aż weźmiesz na ręce swoje Maleństwo, ale z tyłu głowy pewnie ciągle pojawia się nuta niepewności – czy wszystko gotowe? A co jeśli zapomniałam o bardzo ważnych akcesoriach dla dziecka? Doskonale to rozumiem, dlatego też przygotowałam poradnik, który pomoże Ci skompletować wyprawkę noworodka i urządzić pokój dla dziecka. Inspiracje modne, ale przede wszystkim praktyczne! 

Pokój dziecka, czyli jak dobrze zaplanować przestrzeń?

Organizując przestrzeń w pokoju dziecka, zaplanuj ją w taki sposób, żeby nie musieć za chwilę jej zmieniać. Jak to zrobić? Najlepiej rozrysuj wszystko na kartce. Dokładnie wymierz pokój, okna i drzwi, i zaznacz wszystko na kartce w odpowiedniej skali. Pokój dziecka składa się z kilku głównych obszarów. Będzie jemu służyć do spania i zabawy. Najlepiej, jeśli znajdzie się tam też miejsce na całą wyprawkę noworodka, czyli wszystkie akcesoria dla dzieci – zabawki i ubranka. Poniżej szczegółowo objaśniam, jak zaplanować każdą z tych stref. Pamiętaj, że pokój dziecka musi być przestrzenią odpowiednią przede wszystkim dla niego, ale w pierwszych miesiącach Ty również będziesz tam spędzać mnóstwo czasu. Warto więc, żebyś zadbała również o swój komfort.

Wyprawka noworodka – miejsce do spania

Rozglądając się za wyprawką dla dziecka, na pewno zauważyłaś, jak wiele masz możliwości. Gama akcesoriów dla dzieci jest tak szeroka, że może okazać się przytłaczająca. Rozumiem, że wybór łóżeczka jest bardzo ważny, podpowiada więc, co dla noworodka będzie najbardziej odpowiednie. Nie ma znaczenia czy wybierzesz łóżeczko tradycyjne (drewniane) czy nowoczesne (z tworzywa). Ważne, żeby miało możliwość regulacji wysokości – po porodzie ciężko będzie Ci się schylać. Kompletując wyprawkę dla dziecka, warto też rozważyć łóżeczko na kółkach i z funkcją dostawki, możesz wtedy dowolnie je przesuwać, na przykład do swojego łóżka. 

W pokoju dla dziecka powinno się też znaleźć miejsce na przewijak, który możesz umieścić na łóżeczku lub komodzie. W jego pobliżu miej wszystkie akcesoria dla dzieci, których będziesz używać do higieny noworodka, oraz miejsce na ubranka, tak byś mogła bez problemu ich dosięgnąć, cały czas będąc obok Maluszka.

Na łóżeczku przyda się także pałąk z zabawkami lub karuzela z pozytywką – gdy dziecko się obudzi, będzie mogło obserwować kolorowe pluszaki. W wyprawce dla dziecka warto też uwzględnić szumiącego misia – co dla noworodka brzmi jak szumy w łonie Mamy.

Akcesoria dla dziecka – przestrzeń do zabawy

Na rynku jest wiele przydatnych i ułatwiających codzienne funkcjonowanie akcesoriów dla dzieci. Świetnie sprawdzają się maty edukacyjne. Podwieszone zabawki są dla niemowlaka zajęciem na długi czas. Jeśli nie wiesz, jak wybrać odpowiednią matę edukacyjną do pokoju dziecka sprawdź inne wpisy na blogu. W wyprawce noworodka przyda się także bujaczek. Łagodne kołysanie uspokoi niemowlę, a pozycja półleżąca zapewni możliwość obserwacji otoczenia i domowników.

Pokój Dziecka… i Mamy – komfortowe otoczenie do karmienia

W pokoju dla dziecka powinno się znaleźć również komfortowe miejsce do karmienia. To znaczy takie, w którym będzie wygodnie i Tobie i Twojemu dziecku – pamiętaj, że początkowo karmienie zajmie Ci około pół godziny, kilka razy dziennie! Wstaw do pokoju dziecka szeroki fotel do karmienia lub wygodną sofę. Wybierz taki mebel, na którym zmieszczą się poduszki lub rogal do karmienia, aby odciążyć swoje plecy i oprzeć Pociechę. Wybierz stonowane kolory, malując pokój dla dziecka. Inspiracje łatwo znajdziesz w internecie. Jeśli stworzysz miejsce, które nie będzie rozpraszało dziecka, skupi się ono tylko na jedzeniu i nie będzie wierciło podczas karmienia.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na ich zapis lub przechowywanie. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystania plików Cookies.