Bramki zabezpieczające — jak stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dziecka?

Każdy Maluch jest ciekawy świata i już na etapie raczkowania potrafi zwiedzić nawet najbardziej odległe zakamarki domu. Niestety, nie wszystkie miejsca są dla nich bezpieczne, dlatego to na nas Rodzicach spoczywa obowiązek zagwarantowania bezpiecznej przestrzeni do zabawy. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą bramki ochronne, które świetnie sprawdzają się do zabezpieczenia schodów, czy drzwi. Jak wybrać odpowiedni model bramki? Na co zwrócić uwagę przy tego rodzaju zakupie? Chętnie podpowiem. 

Bramka zabezpieczająca na schody — jaką wybrać?

Bramka dla niemowląt, bramka ochronna, ogrodzenie, czy po prostu bramka zabezpieczająca na schody — bez względu na to, jak nazywasz tego rodzaju zabezpieczenie wiedz, że jest ono niezbędne w Twoim domu, kiedy Twój Maluszek zacznie raczkować, a także w późniejszym czasie, gdy zacznie stawiać pierwsze kroki. To właśnie wtedy w naszych dzieciach rodzi się niepohamowana  chęć poznawania tego, co jeszcze nieodkryte. Buszowanie w najodleglejszych zakamarkach w domu (niekoniecznie przeznaczonych do zabawy) może być dla nich bardzo ciekawe, ale czy równie bezpieczne? Spokój i przede wszystkim gwarancję bezpieczeństwa zapewnić Ci może jeden zakup, jakim jest bramka ochronna MoMi. W mojej ofercie znajdują się bramki ochronne w kolorze białym, czarnym oraz szarym.Tak minimalistyczny, a jednocześnie uniwersalny design pozwoli na estetyczne wkomponowanie tego elementu wyposażenia w każdy wystrój domu. 

Bramki ochronne na schody — na co zwrócić uwagę wybierając tego rodzaju zabezpieczenie?

Jeśli stoisz właśnie przed dylematem wyboru bramki zabezpieczającej, to warto, abyś zwróciła uwagę na kilka istotnych szczegółów. Należą do nich: 

Konstrukcja bramki ochronnej dla dzieci

Budowa bramki ochronnej czy to na schody, czy do zabezpieczenia drzwi w domu to jeden z kluczowych elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę. Najważniejsze jest to, aby wybrana przez Ciebie bramka była odpowiednio stabilna i na tyle mocna, aby Twoja pociecha nie była w stanie samodzielnie jej otworzyć lub — co gorsza — zdemontować. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest wysokość bramki, a także rozstaw szczebelków. Po pierwsze bramka zabezpieczająca na schody nie powinna być zbyt niska, ponieważ Maluszki miewają nadprzyrodzone zdolności wspinania się, a zatem niska bramka w pewnym momencie nie będzie dla nich, jakąkolwiek przeszkodą. Po drugie rozstaw szczebelków nie powinien umożliwić Maluchowi przeciśnięcie się pomiędzy nimi. 

Bramka ochronna jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie chronić dziecko przed ewentualnym zagrożeniem, dlatego jej wykonanie powinno być starannie przemyślane. Modele MoMii PAXI mają wszelkie krawędzie zaokrąglone, przez co w żaden sposób nie narażą Malca na ewentualne kontuzje, czy skaleczenia. 

Montaż bramki ochronnej

Bramka zabezpieczająca to czasowy element wyposażenia Twojego mieszkania, dlatego dobrze, gdyby jej montaż nie wymagał ingerencji w ściany. Oferowane w MoMi modele bramek PAXI nie wymagają wiercenia, ani użycia specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu w żaden sposób nie uszkadzają ściany. Bramki ochronne dla dzieci z serii PAXI montuje się łatwo i szybko, a jej wykonanie z wysokiej jakości materiałów sprawia, że jest ona solidna, trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Co ważne bramki ochronne MoMi są na tyle elastyczne, że każdy z powodzeniem dopasuje model do własnych potrzeb. W zestawie znajdują się bowiem dwie przedłużki 7 cm i 14 cm, które pozwalają osiągnąć optymalną szerokość, wynosząca nawet 103 cm. 

Zamknięcie bramki zabezpieczającej

Bardzo istotną kwestią przy wyborze bramki ochronnej na schody jest również to, w jaki sposób będzie się ona zamykać i otwierać. Warto mieć tutaj na uwadze fakt, że nawet najmniejsze Dzieci potrafią być bardzo sprytne, przez co warto zainwestować w bramkę z podwójnym zamknięciem, które uniemożliwi dziecku samodzielne otwarcie bramki zabezpieczającej

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na ich zapis lub przechowywanie. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystania plików Cookies.