Jak wybrać idealną spacerówkę dla dziecka?

W pierwszych miesiącach życia Twój Maluszek korzysta z wygodnej gondoli, która pozwala na długie spacery na świeżym powietrzu. Kiedy jednak Dziecko zaczyna samodzielnie siedzieć i poruszać się, oznacza to, że przyszedł czas na wymianę gondoli na wózek spacerowy. Wybór wózka to decyzja na lata, dlatego w tym artykule podpowiemy, jak prawidłowo wybrać spacerówkę.

Materiały, z których powinna być wykonana bezpieczna spacerówka

Dziecko uwielbia poznawać świat, łapać trawę i kwiaty, które trafiają się po drodze czy też tupać nogami, by wybijać rytm. Maluch wbrew pozorom potrafi być bardzo aktywny podczas wycieczki do lasu lub codziennego spaceru — wszystko budzi jego ciekawość. Często nawet pasy bezpieczeństwa, w które został wyposażony wózek, nie są w stanie go zatrzymać. Właśnie dlatego przy wyborze spacerówki zwróć uwagę na jakość produktu i dodatkowe elementy. Wózek powinien być stabilny i solidny, aby Dziecko nie było w stanie go przewrócić. Najlepiej skupić się na wózku posiadającym pasy bezpieczeństwa, systemy ochrony przed przypadkowym złożeniem się oraz wytrzymałe hamulce. Cała konstrukcja musi być odpowiednio wyważona, by Maluch nie przewrócił się razem ze spacerówką i nie zrobił sobie krzywdy. Wysokiej jakości spacerówka to również komfort dla malucha. Właśnie dlatego spacerówki MoMi wyposażone są w wygodne siedzisko i oparcie, które można regulować.

Funkcjonalność i praktyczność dziecięcej spacerówki

Z pewnością, jako Rodzic nie raz wybierzesz się z dzieckiem w podróż. Być może będzie czekać Was lot samolotem lub długa podróż pociągiem czy samochodem. Pamiętaj, że niezależnie od sposobu dotarcia do wybranego miejsca odpoczynku, spacerówka powinna być razem z Tobą. 

Wybierając odpowiedni wózek, zwróć uwagę na jego funkcjonalność i praktyczność. Sprawdź, czy składanie spacerówki nie zajmuje zbyt dużo czasu i czy będziesz w stanie rozłożyć ją, trzymając Dziecko na rękach. Wózki spacerowe MoMi są kompaktowe i składają się, dzięki czemu szybko przygotujesz wózek do podróży - bez pomocy drugiej osoby. 

Pomyśl, gdzie i kiedy wózek będzie przez Ciebie używany, a następnie wybierz taki, który idealnie wpisuje się w Twoje potrzeby. Zwróć uwagę również na teren przy miejscu zamieszkania – zupełnie inną spacerówkę wybierzemy dla rodziców mieszkających poza miastem, gdzie drogi polne są najpopularniejsze, a zupełnie inny wózek sprawdzi się w mieście na równym chodniku, gdzie nie ma dodatkowych przeszkód.

Waga spacerówki ma znaczenie

Lekka spacerówka to nie tylko łatwość w przenoszeniu, kiedy na horyzoncie pojawi się krawężnik, czy będzie trzeba wnieść wózek na piętro w bloku. Lekkość to również wygoda, kiedy przenosi się już złożony wózek lub wkłada go do bagażnika. Parametr wagi to dla mnie priorytet przy wyborze odpowiedniego wózka – szczególnie jeśli ma być on użytkowany na co dzień.

Wielkość spacerówki

Rozmiar wózka to również bardzo ważny czynnik, który należy brać pod uwagę przy wyborze wózka. Nawet niewielkie spacerówki są wyjątkowo dopasowane do potrzeb malucha. Na co zwrócić uwagę analizując wielkość spacerówki? Liczy się m.in. powierzchnia, którą zajmuje wózek, na przykład w samochodzie lub autobusie. Ważne bowiem, żebyś droga Mamo bez większego problemu dała sobie z nim radę. To, jaką spacerówkę wybierzesz, powinno zależeć zawsze od Twoich osobistych preferencji. W końcu Ty będziesz jego "kierowcą".

Wybór idealnej spacerówki dla dziecka to nie lada wyzwanie. Niezależnie jednak od preferencji i stylu życia, wózek powinien być przede wszystkim bezpieczny, funkcjonalny i lekki.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na ich zapis lub przechowywanie. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystania plików Cookies.