Jaki fotelik samochodowy dla Dziecka wybrać?

Dziecko na pokładzie samochodu (ale nie tylko) powinno być zawsze bezpieczne, dlatego przyszli Rodzice w pierwszej kolejności powinni zadbać o dobrej jakości fotelik samochodowy. Co w praktyce oznacza dobrą jakość fotelika samochodowego dla Dziecka? Jaki model powinieneś wybrać jako przyszły Rodzic? Czym konkretnie kierować się przy wyborze? Już śpieszę z odpowiedzią. 

Foteliki samochodowe dla Dzieci — komfort i bezpieczeństwo to podstawa

Znaczna większość Dzieci urodzonych w Polsce przychodzi na świat w szpitalu, a to wiąże się z tym, że już w 2-3 dniach Maluszek musi odbyć swoją pierwszą podróż samochodem. Warto na tę okoliczność przygotować się znacznie wcześniej i już przed rozwiązaniem ciąży kupić odpowiedni fotelik samochodowy — najlepiej dokonać tego w specjalistycznym sklepie, którego pracownicy szczegółowo przedstawią poszczególne modele i zapoznają przyszłych Rodziców z obsługą takiego akcesorium. W MoMi kupisz wyłącznie najlepsze, sprawdzone i przetestowane pod względem komfortu i bezpieczeństwa foteliki samochodowe z serii MoMi TORDI i MoMi QUICK FIX. 

Rodzaje fotelików samochodowych

Rynek akcesoriów dla Dzieci, w tym fotelików samochodowych jest bardzo bogaty i dostosowany do potrzeb różnych klientów. Wśród proponowanych produktów znaleźć można 3 różne typy fotelików, spośród których wyróżnić należy:

  • Fotelik dla Niemowlaka, noworodka — jest to pierwszy fotelik Dziecka, który może być użytkowany do około 12 miesiąca życia. Jest to wiek podany orientacyjnie, ponieważ  zależy to od wzrostu i wagi Maluszka. 
  • Fotelik dla Maluzka — drugim co do kolejności jest fotelik dla Malucha, który może zacząć służyć Dziecku od około 6  miesiąca życia do nawet 4 lat, oczywiście tak jak powyżej, jest to zależne od wzrostu i masy ciała Dziecka. 
  • Fotelik dla Dziecka z wysokim oparciem — to fotelik, który z powodzeniem może być użytkowany, nawet do 12 roku życia, lub gdy Dziecko nie urośnie do wysokości 150 cm. 

Foteliki możemy również dzielić typowo według podanych kryteriów wagowych, a do tych najpopularniejszych modeli zaliczyć można: 

  • Foteliki samochodowe 0-10 kg (od urodzenia do ok. 9 miesięcy)
  • Foteliki samochodowe 0-13 kg (od urodzenia do ok. 18 miesięcy)
  • Foteliki samochodowe 15-18 kg (od ok. 8 miesięcy do ok.  4 roku)
  • Foteliki samochodowe 15-36 kg  (od ok. 8 miesięcy do ok. 4 roku życia)
  • Foteliki samochodowe 0-36 kg (od urodzenia do ok.12 lat)
  • Foteliki samochodowe 9-36 kg (od ok. 9 miesięcy do ok. 12 lat). 

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik samochodowy?

Absolutną podstawą, jeśli chodzi o wybór fotelika samochodowego dla Dziecka, jest kwestia bezpieczeństwa, która zawsze powinna być brana pod uwagę w pierwszej kolejności. Fotelik samochodowy dla Noworodka, niemowlaka, czy Dziecka starszego powinien być wykonany z solidnych materiałów, które w przypadku losowego zdarzenia na drodze będą w stanie ochronić, zabezpieczyć Dziecko przed uszczerbkiem na zdrowiu. Uwagę Rodziców powinno zwrócić również to, aby wybrany model fotelika rósł razem z Dzieckiem. 

Oczywiście wspomniana już waga, lub wzrost Dziecka jest równie ważnym czynnikiem branym pod uwagę. Nie można również zapominać o tym, że fotelik powinien pasować do samochodu, w którym będzie przewożone Dziecko. Ponadto kluczowym czynnikiem jest również instalacja fotelika w pojeździe. W przypadku najmłodszych użytkowników fotelik zawsze powinien być zamontowany tyłem do kierunku jazdy. Takie rozwiązanie gwarantuje nawet do 5 razy większą ochronę w trakcie kolizji drogowej, czy poważniejszego zdarzenia. Dobrym wyborem są foteliki z systemami mocującymi ISOFIX, które umożliwiają szybkie i wygodne wkładanie i  wypinanie fotelika ze specjalnej podstawki. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany