Jaki kask dla Dziecka będzie odpowiedni? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Każdy, nawet najmłodszy Mały Cyklista powinien być wyposażony w dobrej jakości kask, który zagwarantuje nie tylko odpowiedni komfort użytkowania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Jaki kask rowerowy dla Dzieci wybrać, aby był jednocześnie bezpieczny i komfortowy? Na co powinni zwrócić uwagę Rodzice poszukujący kasków dla Dzieci? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w moim wpisie. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z jego treścią, która mam nadzieję, przybliży Was drodzy Rodzice, Dziadkowie, Wujkowie i Ciocie do zakupu odpowiedniego kasku dla Malucha. 

Czy kask rowerowy dla Dzieci jest obowiązkowy?

Jeśli jesteś jednym z tych Rodziców, który zastanawia się nad tym, czy noszenie przez Dziecko kasku rowerowego w trakcie jazdy jest obowiązkowe, to już śpieszę z odpowiedzią. 

Na dzień dzisiejszy nie ma ustawowego obowiązku noszenia kasku przez Dzieci poruszających się na rowerach czy rolkach. Niemniej warto wyposażyć swoją Pociechę w tego typu zabezpieczenie. Odpowiednio dobrane akcesoria dla Dzieci, a w szczególności kaski rowerowe zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo jazdy, ale co równie ważne, skutecznie chronią przed nieprzewidzianymi sytuacjami, mogącymi wystąpić w trakcie wycieczki rowerowej. MoMi oferuje tutaj serię wytrzymałych lekkich i wygodnych  kasków MoMi MIMI.

Kiedy Dziecko powinno nosić kask rowerowy?

Jazda na rowerze klasycznym, rowerku biegowym, hulajnodze, rolkach, czy wrotkach to jedne z najczęstszych aktywności uprawianych na świeżym powietrzu. A trwająca wiosna i coraz cieplejsze dni są ku temu świetną okazją. Niezależnie od tego, czy nasze Dzieci rozpoczynają samodzielną przygodę z rowerkiem, czy siedzą jeszcze na foteliku rowerowym, to absolutną podstawą dla zachowania najwyższego komfortu i bezpieczeństwa jazdy małego cyklisty jest noszenie kasku rowerowego. Dla Dzieci kaski występują w ciekawych kolorach i wzorach, dlatego Maluch z pewnością ucieszy się z jego noszenia.  

Jaki kask rowerowy dla Dziecka wybrać?

Kask kaskowi nierówny, dlatego planując zakup kasku dla Dziecka, zwróć uwagę na kilka istotnych informacji. Pierwsza z nich powinna dotyczyć oczywiście rodzaju kasku, a dokładniej roweru, na którym będzie poruszał się Maluch. Inny bowiem kask dla Dziecka sprawdzi się do jazdy w foteliku rowerowym, inny na rowerek biegowy i hulajnogę, a jeszcze inny na rower klasyczny z pedałami. 

Kask dla Dziecka na fotelik rowerowy

Dostosowane do fotelików rowerowych kaski Dziecięce najczęściej cechują się specjalnie wyprofilowaną tylną częścią kasku tak, aby Dziecko mogło wygodnie oprzeć się w foteliku. Takie modele ze względu na niewielkie wymiary, sprawdzają się jako kaski dla rocznego Dziecka, co jednak nie oznacza, że na rynku nie znajdziemy również kasków na fotelik rowerowy dla starszych Dzieci. 

Rowerek biegowy i hulajnoga dla Dzieci

W przypadku użytkowania przez Dziecko rowerka biegowego lub hulajnogi można kierować się wyborem kasku, który rozmiarem i kształtem zbliżony będzie do modeli, jak te skierowane na foteliki rowerowe. Jazdy Dziecka na rowerku biegowym rozpoczynają się już w wieku 18 miesięcy. Pierwszy kask, powinien więc być kaskiem dla 2-latka.

Kask dla Dziecka na rower z pedałami

Przy wyborze kasku na klasyczny rower dla Dziecka warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on odpowiednie regulacje, wentylację, ale przede wszystkim czy rozmiar odpowiada potrzebom danego Malucha.  

Niezależnie od tego, jakiego kasku dla Dziecka na rower poszukujesz, to warto przy wyborze danego modelu sprawdzić, czy posiada on odpowiednie otwory wentylacyjne, miękką wyściółkę gwarantującą wysoki komfort użytkowania, ale także twardą skorupę, wykonaną najlepiej z trwałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne materiału ABS. Takie właśnie modele znajdziesz w MoMi. Serdecznie zapraszam!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany