Jaki wózek dziecięcy wybrać? Kompendium wiedzy cz. I

Wybór wózka dziecięcego, szczególnie tego pierwszego nie należy do najłatwiejszych zadań. Wśród szerokiego asortymentu dostępnego na rynku  trudno jest bowiem znaleźć ten jeden właściwy, który sprosta bardzo często wysokim i dość wygórowanym oczekiwaniom przyszłych Rodziców. W tym radosnym czasie, jakim jest oczekiwanie na narodziny Maluszka, chętnie podzielę się swoim doświadczeniem. W jednym miejscu zebrałam najważniejsze informacje dotyczące wózków dziecięcych. Jakie są rodzaje wózków dziecięcych? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jak dopasować wózek do indywidualnych potrzeb? O tym wszystkim przeczytacie w moim poradniku. Zapraszam!

Rodzaje wózków dziecięcych

Zanim, jako przyszła Mama przejdziesz do wyboru wózka dziecięcego, warto, abyś poznała ich rodzaje i cechy. Obecnie na rynku wykształtował się dość klarowny podział wózków dla dzieci, wśród którego możemy wyróżnić dwie główne kategorie - wózki spacerowe i wózki wielofunkcyjne. 

Wózki spacerowe

Wózki spacerowe, potocznie nazywane spacerówkami to modele, które sprawdzają się dla dzieci po 6 miesiącu życia. Takie modele mogą występować w wersji z siedziskiem odwróconym przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Większość nowoczesnych spacerówek wyposażona jest w funkcję obrotową, dzięki czemu rodzice mogą sami decydować o tym, w którą stronę patrzy Maluszek. 

Wózki wielofunkcyjne

Wózki wielofunkcyjne to rozwiązanie, które łączy w sobie cechy zarówno spacerówki, jak i wózka z gondolą. Na rynku dostępne są modele wózków wielofunkcyjnych 2w1, 3w1 oraz 4w1. Różnią się one sobą nie tylko dostępnymi funkcjami, czy wyposażeniem, ale także przeznaczeniem. 

Wózki dziecięce 2w1 cechuje miękka i wygodna dla Maluszka gondola, którą w późniejszym okresie życia (najczęściej po 6 miesiącu życia) można z powodzeniem zamienić w równie wygodne siedzisko spacerowe. 

Wózki dziecięce 3w1 to modele łączące w sobie cechy gondoli, wózka spacerowego oraz fotelika samochodowego. Fotelik w takich modelach może również pełnić funkcję nosidełka, co zdecydowanie zwiększa komfort i wygodę poruszania się z Maluszkiem, szczególnie podczas wyjścia do przychodni, czy na szybkie zakupy. 

Wózki dziecięce 4w1 - pełnią rolę wózka z gondolą, spacerówki, fotelika samochodowego oraz bazy pod fotelik. Znajdująca się na wyposażeniu baza pod fotelik powinna ułatwiać jego montaż w samochodzie. 

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek dla dziecka?

Wybierając wózek dla swojej pociechy, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, takich jak: 

  • Stabilizacja wózka — konstrukcja powinna być wykonana z wysokiej jakości aluminium, stopu aluminium, lub magnezu. 
  • Materiały — gondola w wózku głębokim powinna być wykonana z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów i przede wszystkim nieuczulających materiałów. Ważne są również właściwości termoizolacyjne takiej gondoli, które pozwolą zachować Maluszkowi niezwykle wysoki komfort zarówno w upalne letnie dni, jak i mroźną zimą. 
  • Obecność dodatkowego wyposażenia — wózki dziecięce sprzedawane są zarówno podstawowym jak i rozszerzonym wariancie. Warto zwrócić uwagę czy na wyposażeniu znajduje się folia ochronna, moskitiera, czy torba na niezbędne akcesoria dziecięce. 
  • Rozmiar i zwrotność kół  oraz regulowane amortyzatory — duże, zwrotne koła ułatwiają prowadzenie wózka, szczególnie na trudnym podłożu.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany