Jakie nosidełko dla niemowlaka będzie odpowiednie?

Dzieci uwielbiają być blisko swoich Rodziców. Szczególnie te najmłodsze wymagają bliskości, która bezpośrednio wpływa nie tylko na poczucie bezpieczeństwa Maluszka, ale także wspiera Jego rozwój. Tradycyjne noszenie na rękach może na dłuższą metę być dość uciążliwe, ponieważ Dziecko z każdym tygodniem przybiera na wadze. Z pomocą przychodzą nosidełka dla Dzieci, które z jednej strony zapewniają bardzo bliski kontakt fizyczny pomiędzy Maluchem a Rodzicem, z drugiej zaś pozwalają uwolnić ręce, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie różnych czynności, a jednocześnie nierozerwalny kontakt z Dzieckiem zostaje zachowany. 

W tym wpisie postaram się rozwiać wątpliwości wszystkich Rodziców, którzy przymierzają się do zakupu nosidełka dla Dziecka. Podpowiem, jakie nosidełka sprawdzą się dla niemowlaka, a których modeli lepiej unikać. Zapraszam serdecznie!

Jakie nosidełko dla noworodka, a jakie dla niemowlaka?

Decydując się na zakup nosidełka, ważne jest, aby wybrać rozsądnie i adekwatnie do wieku i wagi Maluszka. Inne bowiem nosidełko powinien użytkować noworodek, inne zaś Dziecko w starszym wieku niemowlęcym. 

W pierwszej kolejności warto wspomnieć, jakie rodzaje nosidełek znajdziemy na rynku. Do wyboru są: 

  • Chusty tkane oraz chusty elastyczne — odpowiednio zawiązane, zapewniają bezpieczną pozycję oraz niezbędne podparcie kręgosłupa już od pierwszych dni życia. Warto przy tym pamiętać, że należy również dobrać nie tylko odpowiednią chustę, ale także sposób jej wiązania. 
  • Nosidła mei tai — miękkie, wiązane nosidło wzorowane na tradycyjnym nosidle azjatyckim. 
  • Nosidła ergonomiczne — proste w użyciu, nieusztywnione nosidło, które umożliwia utrzymanie fizjologicznej postawy. Tak jak w przypadku chusty, w nosidle ergonomicznym możesz nosić Dziecko już od pierwszych dni życia. MoMi proponuje serię nosidełek MoMI COLLETE, wygodnych zarówno dla Mamy jak i Maluszka.
  • Nosidła twarde — ich dość  sztywna konstrukcja wymusza nienaturalną pozycję, dlatego nie jest ono zalecane, jako sposób noszenia Dziecka. 

Jak widać, na rynku istnieje co najmniej kilka alternatyw, które można zastosować w celu zwiększenia poczucia bliskości z Dzieckiem. Jeśli chodzi o noworodki, ale także nieco starsze Maluchy, to tutaj z pewnością mogę polecić zarówno chusty do wiązania, jak i nosidełka ergonomiczne.

Nosidła dla Dzieci — na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Wybierając nosidełko dla Dziecka,  w pierwszej kolejności Rodzice zwracają uwagę na to, do jakiej wagi Dziecka skierowany jest dany model nosidełka. Okazuje się jednak, że parametr ten nie zawsze jest wyznacznikiem dobrego wyboru. Może się bowiem okazać, że Dziecko, które osiągnęło daną wagę, ale nadal nie potrafi samodzielnie trzymać główki, nie powinno być noszone w nosidełku dostosowanym wyłącznie pod względem  wagi. 

Większość Rodziców dużą wagę przykłada również do samego wyglądu nosidła dla niemowląt. Mowa tu przede wszystkim o materiale, z którego zostało wykonane, a także kolorze i wzorach.  Niemniej jest to sprawa drugorzędna i nie powinna zaburzać aspektu związanego z  komfortem i bezpieczeństwem użytkowania.  

Poza tym nosidełka można wybierać pod względem przeznaczenia. Do wyboru są nosidła do codziennego użytku czy nosidła turystyczne. Wybierając je, pamiętajcie o doborze odpowiedniego producenta, który to właśnie w przypadku nosidełek dla niemowląt jest gwarantem jakości, trwałości i bezpieczeństwa. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany