Karuzela do łóżeczka dziecięcego — od kiedy stosować i jaką wybrać?

Jako przyszły Rodzic śledzisz na bieżąco najnowsze trendy związane z wyprawką dla Dziecka? Z pewnością nie raz spotkałaś/spotkaliście się z szeregiem porad dotyczących nie tylko wyboru wózka, łóżeczka, czy bujaczka, ale także zabawek, których różnorodność może przyprawić o niezły zawrót głowy, prawda? Jedną z takich pozycji z pewnością jest karuzela do łóżeczka dla Dziecka. 

Nie ma wątpliwości co do tego, że karuzela do łóżeczka dziecięcego to przydatny gadżet, który umili czas Maluszkowi, a przy okazji będzie doskonałym stymulatorem Jego rozwoju. Kiedy kupić pierwszą karuzelę dla Dziecka i na jaki model warto postawić? O tym przeczytasz w moim dzisiejszym wpisie. Serdecznie zapraszam wszystkich przyszłych i już obecnych Rodziców najmłodszych Pociech do zapoznania się z tym tematem. 

Karuzela dla Niemowlaka — jaką pełni rolę?

Jak wygląda uniwersalna karuzela do łóżeczka, wózka dziecięcego, czy fotelika samochodowego wie każdy Rodzic. Nie mniej współczesny rynek zabawek dziecięcych oferuje obecnie tak zróżnicowaną ofertę produktów, w tym karuzeli dla Dziecka, że wielu Rodziców może nie być na bieżąco z najnowszymi trendami, ale także zaleceniami specjalistów. Jednak nie o samym wyglądzie — kolorach, kształtach, czy rozmiarach, ale o funkcjach karuzeli do łóżeczka chciałabym wspomnieć. 

Otóż karuzela dla Niemowlaka to rodzaj zabawki, który sprawdza się już w pierwszych tygodniach życia naszego Maluszka. Z jednej strony działa na Dziecko uspokajająco, z drugiej zaś stymuluje Jego rozwój percepcji zarówno wzrokowej, jak i słuchowej. Karuzela do łóżeczka montowana jest zazwyczaj około 20-30 cm nad główką Dziecka, dzięki czemu staje się dla Niego czymś interesującym, co potrafi zająć uwagę na dłuższy czas, a Ty jako Rodzic masz chwilę dla siebie.

Rodzaje karuzeli do łóżeczka — jakie modele są popularne?

Wybierając łóżeczko dla Dziecka, w wielu sklepach bardzo często proponowane są do niego kompatybilne akcesoria, w tym materacyki, pościele, a nawet karuzele. Co ciekawe, karuzele do łóżeczka bardzo często stanowią produkt, który Rodzice otrzymują w tzw. “gratisie”. Rozwiązanie to ma na celu zachęcenie do zakupu konkretnego modelu. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że zakup karuzeli powinien być indywidualnym wyborem każdego Rodzica. Na rynku znajduje się bowiem wiele ciekawych modeli, oferujących mniej lub bardziej zaawansowane funkcje. MoMi dla przykładu posiada w swojej ofercie karuzele MoMi KIKI, która cechuje się stonowaną kolorystykę. MoMi KIKI posiada 4 sensoryczne zabawki, które można używać także oddzielnie oraz gra 6 melodii, w tym biały szum.

Zasadniczo jednak karuzele dla Dziecka dzieli się na trzy podstawowe rodzaje, które wyszczególnione są pod względem: 

  • miejsca zawieszenia — karuzele z mocowaniem do łóżeczka, łóżeczka turystycznego, wózka
  • materiału, z jakiego są wykonane — karuzele drewniane oraz z tworzywa sztucznego
  • sposobu mocowania — mocowanie stałe, mocowanie tymczasowe. 

To, co z pewnością zainteresuje wielu Rodziców, to dostępne funkcje w takich zabawkach. W tym miejscu warto wspomnieć, że modele plastikowe są zazwyczaj bardziej rozbudowane o zabawki wykonane z innych materiałów, np. tekstylne. Ponadto karuzela do łóżeczka dla chłopca i dziewczynki może być wyposażona w projektor oraz funkcję pozytywki, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. 

Karuzele dla Dzieci drewniane pięknie się prezentują, jednak zazwyczaj wyposażone są jedynie w zabawki oraz ewentualnie funkcję pozytywki. W takich modelach brak jest projektora. 

Od kiedy można zamontować karuzelę do łóżeczka?

Odpowiadając na zadane w temacie mojego wpisu pytanie: karuzelę do łóżeczka dziecięcego warto zamontować około 3-4 tygodnia życia Maluszka. Aby jednak takie mocowanie miało sens, warto wybrać karuzelę w kontrastowych kolorach — czarno-białych, które to Maluszek najlepiej wyłapuje w pierwszych tygodniach i miesiącach życia. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany