Kiedy sprawdzi się kojec dla dziecka?

Kojec to przede wszystkim bezpieczna przestrzeń, którą można podarować Dziecku, gdy Rodzic musi na moment spuścić malucha z oka. Kiedy warto się na niego zdecydować? Co musisz wiedzieć droga Mamo przed kupnem kojca dla swojej Pociechy? 

Jakie powinien być dobry kojec dla dziecka?

Jeśli wybierasz kojec dla dziecka, postaw na te wykonane z materiału i siateczki. Dzieci uczą się w kojcu wstawać, a nawet chodzić. Jeśli Twój Maluch się potknie, siateczka na ściankach kojca amortyzuje upadek. Dziecko nie nabije sobie dzięki temu guza.

Kojec powinien być stabilny, aby Dziecko mogło się o niego opierać, gdy w nim przebywa. Niezabezpieczony kojec może przewrócić się razem z Maluszkiem.

Pamiętaj, że kojec dla Dziecka, musi spełniać normy bezpieczeństwa i posiadać odpowiednie certyfikaty. Pozytywny wynik testów w niezależnych laboratoriach certyfikujących SGS będzie dodatkowym atutem.

Materac, który wyściela podłogę kojca, powinien być na tyle twardy, że Dziecko, które uczy się chodzić, mogło stabilnie na nim stać. Jednocześnie materac musi być nadal wystarczająco miękki i wygodny, aby zachęcać Malucha do popołudniowego drzemania.

Jakie są zalety używania kojca dla dziecka?

Niewątpliwie zaletą kojca jest to, że dziecko w nim jest bezpieczne. Gdy chcesz na moment oddać się obowiązkom domowym, nie musisz się martwić o to, że ich latorośl zrobi sobie krzywdę.

Dziecko w kojcu ma swoje ulubione zabawki i dzięki nim uczy się samodzielnej zabawy. Może wówczas obserwować okolicę z bezpiecznego miejsca. W tym czasie Rodzic może ugotować obiad, czy skorzystać z toalety bez obaw, że dziecku stanie się krzywda.

Jeśli kojec ma specjalne wyjście zamykane na zamek błyskawiczny, gdy Dziecko podrośnie, będzie mogło samo decydować, kiedy chce w nim przebywać. Będzie to dla niego bezpieczne miejsce do zabawy, w którym nikt mu nie przeszkadza.

Pomyśl o kojcu zwłaszcza wtedy, gdy chcesz często wyjeżdżać z Twoim Maleństwem. Dziecko, które potrzebuje czuć się bezpiecznie poza domem, chętnie spędza czas w swoim kojcu, który może w takich sytuacjach służyć również jako łóżeczko turystyczne.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na ich zapis lub przechowywanie. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystania plików Cookies.