Pierwsza hulajnoga dla dziecka — jaką wybrać?

Dziecięca aktywność na świeżym powietrzu jest bardzo ważna nie tylko w kontekście dobrej zabawy, ale również zdrowia, czy prawidłowego rozwoju Brzdąca. Nic więc dziwnego, że pierwszym wyborem (oczywiście poza zabawkami do piaskownicy) wielu Rodziców jest rower. Zanim jednak Maluch nauczy się jeździć na tym tradycyjnym rowerku z pedałami, warto zdecydować się na hulajnogę. Na hulajnodze dziecko może zacząć jeździć nawet szybciej niż na rowerku biegowym, a co ciekawe hulajnoga dla małego dziecka jest na tyle mała i praktyczna, że Maluch z powodzeniem może ćwiczyć swoje umiejętności jazdy nie tylko na zewnątrz, ale również w mieszkaniu. 

Kiedy kupić dziecku pierwszą hulajnogę?

Czy każde dziecko, które całkiem niedawno opanowało umiejętność samodzielnego chodzenia, jest w stanie nauczyć się jeździć na hulajnodze? Wbrew pozorom stanie jedną nóżką na podeście i odpychanie się drugą od podłoża wcale nie jest tak prostą czynnością, jak mogłoby się wydawać. Nic więc dziwnego, że większość dostępnych modeli również, jeśli chodzi o hulajnogi MoMi skierowane są dla dzieci, które ukończyły 2-latka. Oczywiście są również hulajnogi trzykołowe, z którymi można rozpocząć przygodę znacznie szybciej. Takie modele będą idealne dla rocznego dziecka lub nieco starszego. 

Hulajnogi dla małych dzieci — na co zwrócić uwagę podczas zakupu? 

Nie ma wątpliwości co do tego, że hulajnoga to nie tylko fascynujący sposób spędzania wolnego czasu przez Twoje Dziecko, ale również korzyści w Jego rozwoju. Aby jednak hulajnoga dla małego dziecka przyniosła same korzyści, warto przed zakupem zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Na co dokładnie? 

Kółka — dwa kółka z przodu, czy dwa kółka z tyłu?

Jako pierwszą hulajnogę dla dziecka warto wybrać model trzykołowy. Dwa kółka z przodu mogą mieć dość duży rozstaw, przez co hulajnoga dla Dziecka jest bardziej stabilna, a pojedyncze kółko z tyłu nie utrudnia odpychania się nogą. Jeśli jednak zdecydujesz się na hulajnogę, w której  dwa kółka będą znajdowały się z tyłu, to pamiętaj, aby wybierać model, w którym przednie koło (pojedyncze) jest znacznie większe, niż te montowane z tyłu. Duże koło przednie pozwoli Maluszkowi na zachowanie odpowiedniej stabilności, natomiast małe tylne kółka nie będą stanowiły przeszkody w odpychaniu się od ziemi.   

Część modeli dostępnych w MoMi wyposażona jest w dwa kółka z przodu, inne natomiast dwa koła z tyłu.

Regulowana kierownica

Regulowana kierownica jest obowiązkowym elementem wyposażenia hulajnogi dla dzieci.

Zdecydowanie ułatwia jej użytkowanie, szczególnie w przypadku Malców. Możliwość regulacji sprawia, że hulajnoga “rośnie” wraz z Twoją pociechą.

W przypadku najmłodszych użytkowników rączka w hulajnodze powinna być ustawiona stosunkowo nisko, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Dziecku w razie upadku.

Rodzaj oraz wysokość podestu

Podest w hulajnodze to jeden z elementów, na który należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze hulajnogi. Warto zatem sprawdzić, czy jest on antypoślizgowy. Powinien być on także wykonany z solidnego, odpornego na uszkodzenia, ale jednocześnie lekkiego materiału. Dla Maluszków polecane są hulajnogi z podestem wykonanym z tworzywa sztucznego, zaś dla 3-4 latków i Dzieci starszych można z powodzeniem wybrać hulajnogę z podestem aluminiowym. 

Waga hulajnogi

Choć wywrotki na hulajnogach zdarzają się stosunkowo rzadko, to wbrew pozorom na jednym spacerze dziecko może podnosić ją z ziemi co najmniej kilka razy. Dlatego też przy wyborze konkretnego modelu zwróć uwagę na jej wagę, aby dziecko nie musiało się z nią szarpać, a co mogłoby prowadzić do zniechęcenia Malucha do tego rodzaju aktywności. Hulajnogi dla małych dzieci dostępne w MoMi (modele trójkołowe) ważą około 3 kg. 

Hulajnogi dla dzieci dostępne w ofercie MoMi 

Hulajnogi trzykołowe MoMi to seria produktów dla najmłodszych, które łączą w sobie cechy zarówno tradycyjnej hulajnogi, jak i rowerka biegowego. Wśród proponowanych przeze mnie modeli są również hulajnogi  balansowe wykonane z połączenia lekkiego tworzywa sztucznego oraz wytrzymałego aluminium. Takie modele wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, co jest niezwykle istotnym parametrem, jeśli chodzi o użytkowanie sprzętu przez nasze Pociechy. Wśród oferty MoMi każdy Rodzic znajdzie hulajnogę dopasowaną do wieku i umiejętności swojego dziecka. Oferuję trzykołowe hulajnogi dopasowane zarówno do potrzeb rocznych Maluchów, 2-latków, jak i Dzieci starszych.  

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją ofertą, w której każdy znajdzie wysokiej jakości hulajnogę, która będzie gwarancją wygody i komfortu użytkowania, bezpieczeństwa, a także modnego designu dopasowanego zarówno do potrzeb dziewczynek, jak i chłopców.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany