Łóżeczko dostawne — czy warto w nie zainwestować?

Łóżeczko dla dziecka to wbrew pozorom nie jest tak łatwy temat, jakim mógłby się wydawać. Na rynku dostępne są bowiem aż trzy opcje do wyboru, z których każdy ma do zaoferowania wiele zalet i korzyści. Wśród nich znajdują się oczywiście łóżeczka tradycyjne z drewnianymi szczebelkami, łóżeczka dostawne oraz łóżeczka turystyczne. Dziś poświęcę chwilę na omówienie tych drugich, czyli łóżeczek dostawnych, które obecnie stanowią obowiązkową pozycję na liście wyprawowej  dla dziecka. Dlaczego są tak popularne? Jak wybrać dobre łóżeczko dostawne?

Czym jest łóżeczko dostawne?

Im bliżej porodu, tym coraz więcej pytań i niewiadomych zaprząta Twoją głowę? To nic złego, też tak miałam. Jednym z dylematów, który utrzymywał mnie w niepewności, było to, czy pozwolić dziecku spać ze mną, czy od początku uczyć je spania oddzielnie? Dziś wiem, że bliskość również ta w nocy jest bardzo ważna, szczególnie jeśli jesteś Mamą karmiącą piersią, dlatego nie dziwi mnie fakt, że obecnie największą popularnością wśród młodych Rodziców cieszą się łóżeczka dostawne

Czym jednak jest łóżeczko dostawne? To nic innego jak rodzaj łóżeczka, który z powodzeniem można dosunąć do każdego łóżka sypialnianego. Jego cechą charakterystyczną jest specjalna konstrukcja, która w połączeniu z niewielkimi gabarytami pozwala na dokładne dostawienie łóżeczka do łóżka rodziców oraz połączenia go specjalnymi pasami, w taki sposób, aby tworzyło jedną całość. Dzięki temu Maluszek ma swoją bezpieczną przestrzeń do odpoczynku, a jednocześnie odczuwa bliskość Rodziców. 

Zalety i korzyści, jakie niesie za sobą zakup łóżeczka dostawnego dziecięcego

Łóżeczko dostawne to coraz częstszy wybór młodych rodziców. Nic dziwnego, ma ono na tyle dużo zalet, że nie sposób o nich nie wspomnieć. Do tych najważniejszych zaliczyć należy: 

  • zachowanie bliskości na linii Maluszek-Rodzic — łóżeczko dostawne z jednej strony zapewnia bliskość Rodzica, z drugiej zaś gwarantuje Maluszkowi własną bezpieczną przestrzeń do spania;
  • korzystny wpływ na sen dziecka — łóżeczko dziecięce dostawne daje poczucie bliskości z Rodzicem, dzięki czemu Maluszek jest spokojniejszy i szybciej zasypia. 
  • zapewnienie Rodzicom komfortu i wygody — łóżeczko dostawne znajdujące się bezpośrednio przy łóżku Rodziców eliminuje problem wielokrotnego wstawania w nocy, np. gdy dziecko zapłacze;
  • nocne karmienie piersią bez konieczności wstawania — łóżeczko dostawne sprawia, że Mama nie musi wstawać z łóżka, aby nakarmić dziecko piersią. Wystarczy, że przysunie je do siebie, a po zakończonym karmieniu bezpiecznie odłoży do łóżeczka, bez konieczności wstawania; 
  • mobilność  — łóżeczko dostawne na kółkach jest w pełni mobilne, co oznacza, że można je wygodnie dostawić z jednej lub z drugiej strony łóżka, a nawet przenieść do drugiego pokoju. 

Nie mogę nie wspomnieć również o tym, że tego rodzaju produkt powstał nie tylko z myślą o komforcie i wygodzie użytkowania, ale także z przeznaczeniem do małych i ciasnych pomieszczeń. Idealnie sprawdzi się w małej sypialni, w której zdecydowanie brakuje miejsca na ustawienie dużego tradycyjnego łóżeczka drewnianego. 

Jakie łóżeczko dostawne wybrać?

MoMi oferuje funkcjonalne, wygodne i przede wszystkim bezpieczne łóżeczka dostawki, w

tym sprytne modele 3w1, które mogą pełnić aż trzy różne funkcje — funkcję łóżeczka niemowlęcego, łóżeczka dostawki oraz kojca. Takie rozwiązanie będzie idealne dla wszystkich Rodziców, którzy cenią sobie funkcjonalność i ergonomię na najwyższym poziomie. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany